Popularne kartki świąteczne

Tradycją najszerzej kultywowana w naszej kulturze w okresie świąt Bożego Narodzenia jest wysyłanie kartek świątecznych z życzeniami na święta oraz Nowy Rok. Boże Narodzenie, to okres przyjmowania i składania życzeń, wiec wybieramy również inne formy ich przesyłania. Takimi innymi formami są życzenia składane przez Internet za pomocą kartek internetowych. Ponieważ w dzisiejszych czasach wiele spraw ze świata realnego przenosi się do świata wirtualnego, wiec i życzenia przesyłamy przez Internet, korzystając z kartek internetowych.

Zabawnymi kartkami świątecznymi są animowane kartki internetowe. Wysyłanie do znajomych kartek internetowych jest niezmiernie prosta sprawą. Wystarczy tylko wybrać kartkę internetową stosowną do okoliczności, wpisać adres poczty elektronicznej odbiorcy i wysłać. Po chwili kartka już będzie do przeczytania. Jednak z kartkami tradycyjnymi jest więcej zachodu. Najpierw należy je kupić, napisać treść życzeń, przykleić znaczek pocztowy i poszukać skrzynki, do której kartkę świąteczną należy wrzucić.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Kartki świąteczne z logo

To, że nie musimy stać na poczcie po zakup znaczka na kartkę świąteczna tradycyjną spowodowało taką popularność kartek internetowych. Właściwie takie internetowe kartki są na wyciągniecie reki, Wystarczy tylko kliknąć link „kartka internetowa” w wyszukiwarce i otworzy nam się kilkadziesiąt stron z których możemy wybierać sobie kartki internetowe. Wybór kartek internetowych jest ogromny. Mamy na każdą okoliczność przynajmniej kilkaset. Zdecydowanie więcej jest kartek internetowych, niż kartek tradycyjnych, bo kartki świąteczne, tradycyjnie robione wymagają dużego nakładu pracy.

A jeśli chcemy naprawdę coś oryginalnego znaleźć dla kogoś bliskiego, to najlepszym rozwiązaniem będzie zrobienie sobie kartki świątecznej lub innej własnoręcznie Podobnie rzecz się ma z kartkami internetowymi. Wcale nie musimy korzystać z gotowych. Ładną kartkę internetowa możemy sobie zrobić sami, należy tylko do tego celu znać kilka funkcji i programów. W Internecie są potrzebne materiały do „wyprodukowania ” sobie kartki internetowej.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Kartki świąteczne dla firm

Przekazywanie szybkich życzeń jest obecnie na topie wśród wszystkich internautów. Internet daje nam takie możliwości i trudno z tego nie korzystać. Dlatego nawet, gdy w ostatniej chwili przypomnimy sobie o imieninach, urodzinach, czy nawet o świętach, uciekamy się do Internetu i tam szukamy stosownych kartek internetowych. Wystarczy otworzyć jakakolwiek stronę z kartkami internetowymi, by się zorientować, że mamy w czym wybierać. Wybieramy nie tylko stronę graficzna kartki internetowej, ale możemy wybrać również treści, jakie chcielibyśmy komuś znajomemu napisać.

Kartki internetowe, to duże ułatwienie naszego życia. Ale nie wszyscy są zwolennikami kartek internetowych. Większość ludzi jednak woli dostawać i wysyłać życzenia na tradycyjnych kartkach świątecznych. Pamiętamy takie kartki świąteczne z dzieciństwa, kartki świąteczne pisane ręcznie, pachnące farbą drukarską, otwierane lub pocztówki, a niektóre kartki świąteczne z pozytywkami. W większości kartek świątecznych tradycyjnych zainstalowana była pozytywka z kolędą .

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Strony internetowe z kartkami

Kartki internetowe są jedną z najczęstszych form sprawiania radości bliskim. Bardzo często wysyłamy kartki internetowe bez szczególnych okazji, aby okazać znajomym sympatię, radość czy miłość. Kartki internetowe, to także fajna forma prezentu. Kartki internetowe są sympatycznym wyrazem szacunku, pamięci czy uczuć. Piękne są kartki internetowe animowane. Na pewno ucieszą każdego, kto je otrzymuje. Czasami taka animowana kartka internetowa bardziej ucieszy niż prezent.

Oprócz kartek internetowych możemy wysyłać tradycyjne kartki świąteczne, imieninowe, urodzinowe, walentynkowe, czy inne. Takie tradycyjne kartki świąteczne i inne tez sprawiają wiele radości temu, kto je otrzymuje. Niektórzy takie tradycyjne kartki świąteczne i inne przetrzymują przez długi okres. One przypominają zawsze osobę, która je przysłała. Zarówno kartki internetowe, jak i tradycyjne kartki świąteczne są miłym gestem świadczącym o pamięci i sympatii tego, kto je przysyła. Dlatego sami też pamiętajmy o naszych bliskich i posyłajmy im kartki świąteczne, czy kartki internetowe.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Historia kartek internetowych

Jaka radością jest otrzymywanie kartek świątecznych z życzeniami. Bardzo miło jest przeczytać, że ktoś bliski myśli o nas i życzy nam miłych i radosnych świat. Dlatego i my musimy pomyśleć o wysłaniu kartek świątecznych do bliskich i znajomych, zanim święta nas zaskoczą. Jednak na pocztach i w sklepach jest coraz mniej tradycyjnych kartek świątecznych. Przecież teraz życzenia składa się przez komórkę czy przez Internet, wysyłając kartki internetowe. Ale zastanówmy się, czy wartość życzeń przesłanych kartką internetowa jest porównywalna z tymi napisanymi przez nas na tradycyjnej kartce świątecznej?

Czy kartka świąteczna, własnoręcznie zdobiona nie sprawi bliskiej osobie:babci, dziadkowi, kuzynce, wujkowi większej radości niż kartka internetowa? Na pewno tę tradycyjna kartkę świąteczną będą przechowywać w domu bardzo długo. Internetowa kartka pójdzie do wirtualnego kosza zaraz po przeczytaniu. Nie zaniedbujmy więc tradycji i zawsze z pewnym wyprzedzeniem wysyłajmy kartki świąteczne.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com